Ενημέρωση γονέων

Τις επόμενες μέρες σταδιακά και με τις δυνατότητες που θα μας παρέχει Το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο οι καθηγητές θα δημιουργούν τις ηλεκτρονικές τους τάξεις (e-class) και θα καλούν τους εγγεγραμμένους μαθητές να γίνουν μέλη σε αυτές. Εκεί οι μαθητές θα βρίσκουν υλικό και δραστηριότητες από τους καθηγητές τους. Επίσης, εφόσον υπάρχει ενδιαφέρον από μαθητές έστω και από ένα, δύο, θα οργανωθούν μαθήματα μέσω της πλατφόρμας webex meetings. Συγκεκριμένα οι μαθητές θα ειδοποιούνται μέσω mail από τους καθηγητές τους για να τους δώσουν την ηλεκτρονική τους διεύθυνση URL και μέσω αυτής οι μαθητές να συνδέονται με το εικονικό δωμάτιο όπου ¨ζωντανά¨ θα παρακολουθούν το μάθημα. Καλό είναι εφόσον το παιδί σας έχει δικό του e-mail να μας το γνωστοποιήσετε.

ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ !!!!!!

Γεράσιμος Βασιλάτος