Επιτυχόντες Πανελληνίων 2018 ΕΠΑΛ Αργοστολίου

Μεγάλη επιτυχία σημείωσαν οι μαθητές του σχολείου μας, αφού για πρώτη φορά τόσοι πολλοί  μαθητές και μαθήτριες πέρασαν σε πανεπιστημιακές σχολές. Να υπενθυμίσουμε ότι η δυνατότητα πρόσβασης σε Πανεπιστημιακές σχολές δόθηκε για πρώτη φορά πέρυσι, όπου είχαμε και τον πρώτο μας επιτυχόντα σε Πανεπιστήμιο. Φέτος είχαμε ραγδαία αύξηση εισόδου σε Πανεπιστήμια. Παρακάτω βλέπετε το πλήθος επιτυχόντων ανά σχολή.

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ (ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ) – 2 Επιτυχόντες

ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ( ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ) – 3 Επιτυχόντες

ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ) –1 Επιτυχών

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΛΑΜΙΑ) – 1 Επιτυχών